Mapa Slovenska

Trenčín

Vďaka strategickej podobe v údolí Váhu patrí Trenčín oddávna k najvýznamnejším mestám na Slovensku.

Dominantou mesta je Trenčiansky hrad postavený na strmom brale, od 11. storočia kráľovský hrad, pod ktorým sa začalo rozvíjať mesto.Známy nápis na skalnej stene podhradia je z roku 179 n.l. a je jedinečným dokladom o pobyte vojsk rímskej légie na území Slovenska.Postupne bol majetkom viacerých významných šľachtických rodín.So zmenami majiteľov sa zvyšovali aj obranné a obytné funkcie hradu.

Azda najznámejšia je 80 m hlboká hradná Studňa lásky a s ňou spojený príbeh Omara a Fatimy.

Medzi hradom a centrom mesta sa na plošine svahu nachádza opevnený areál nazývaný Mariánska hora. Jeho súčasťou je kostol, od ktorého možno zostúpiť do centra po krytom drevenom schodisku ? Farské schody postavenom v roku 1568.

Historické jadro mesta so zvyškami mestského opevnenia a vežou Hornej hradnej brány dokumentuje dejinný význam Trenčína.

Sakrálne pamiatky sú zastúpené barokovým kostolom a kláštorom s hodnotným interiérom - Piaristický kláštor a kostol. V kláštore sa konajú v lete koncerty klasickej hudby .

Kontakt

SUNWAY H.T., spol. s r.o.

Záborského 42, Bratislava 831 03

+421 02 456 789

info@sunwayht.sk

Nájdite nás na mape

Kontaktný formulár

Ak potrebujete viac informácií, kľudne sa na nás obráťte. Radi Vám pošleme detailné informácie o našich ponukách a spolupráci.