Mapa Slovenska

Piešťany

Mesto patrí medzi najvýznamnejšie slovenské kúpele na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva.Prvá písomná správa o kúpeľoch je z roku 1549 od Juraja Wernhera.Prvý kúpeľný dom známy ako Staré alebo Napoleonovské kúpele bol postavený v roku 1822.Najväčší rozvoj mesta nastáva po prenajatí kúpeľov rodinou Winterovcov, ktorá prebudovala kúpele na renomované medzinárodné kúpeľné miesto.V roku 1912 bol otvorený luxusný hotel Thermia Palace a prepychový kúpeľ Irma a v roku 1915 liečebný komplex Pro Patria.

V šeťdesiatych až osemdesiatych rokov 20. storočia pribudol komplex Balnea / Esplanade, Palace, Grand a Splendid a iné/, ktoré sa rozkladajú čiastočne v strede mesta a sčasti na ostrove , ktorý je tvorený riekou Váh a jeho ramenom. Kúpeľný ostrov je spojený s historickým centrom mesta a architektonicky zaujímavým Kolonádovým mostom so sochou muža, ktorý láme barlu - symbol kúpeľov z r. 1894, dnes súčasť znaku mesta.

Horúce sírne pramene a liečivé sírne bahno preslávilo kúpele na celom svete.

Kontakt

SUNWAY H.T., spol. s r.o.

Záborského 42, Bratislava 831 03

+421 02 456 789

info@sunwayht.sk

Nájdite nás na mape

Kontaktný formulár

Ak potrebujete viac informácií, kľudne sa na nás obráťte. Radi Vám pošleme detailné informácie o našich ponukách a spolupráci.